Google+ Medyanova A.S. Web Programlama | Online Rezervasyon Modulu | Online Rezervasyon Motoru

HİZMETLERİMİZ

Web Programlama:

Interaktif Web Siteleri

Günümüzün vazgeçilmez kitle tanıtım araçlarından birisi haline gelen internet, doğru planlanıp geliştirildiğinde ve sürekli güncellendiği takdirde, en önemli ilişki kurma, bilgilendirme ve sonrasında satış aracı haline de gelebilmektedir. Her ne kadar ana iş alanınız ve/veya hedef müşteri kitleniz şu an için yoğun bir internet kullanıcısı değilse de çok kısa zamanda bu durumun değişeceğinden emin olabilirsiniz. Son zamanlarda birçok müşteri satın alma öncesi araştırmasını interneti de yoğun bir şekilde kullanarak yapmakta ve bu araştırmalar sonucunda satın alma kararını vermektedir. Bu nedenle Web Siteleri üzerinden gerçekleşen online satiş hacminin artmasının yanısıra müşteri satın alma kararını oluşturma aşamasında da çok önemli bir rol oynamaktadır.

Medyanova sadece görsel ve anlık ziyaretçinin gözünü boyayacak web siteleri geliştirmek yerine, ziyaretçiyi müşteriye dönüştürebilecek, içerik ve fonksiyonalite olarak gelişmiş web siteleri tasarlayıp geliştirmektir. Bu konuda şirket içi geliştirdigimiz ve sürekli gelistirmeye devam ettigimiz İçerik Yönetimi Modülümüz sayesinde, şirketinizde giriş seviyesinde PC kullanabilen herkes rahatlıkla web sitenizi güncelleyebilir, işinize değer katar. Bu konu ile ilgili örnekler için Referans sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Online Satış & Online Rezervasyon

Interaktif Web Sitesinin bir kademe ilerisinde mevcut internet varlığınızı direk satışa dönüştürmek isteyenler için Medyanova'nın bu alandaki bilgi ve deneyiminden faydalanabilirsiniz. özellikle Turizm alanında yapmış olduğumuz çok farklı projeler sayesinde B2B, B2C, P2P segmentlerinde farklı çözümler sunabiliriz.

XML Entegrasyonu:

Günümüzde birçok farklı tabanlı bilgisayar sistemi birbirinden veri alışverişi yolu ile konuşmak durumundadır, son yıllarda gelişen teknolojiler buna imkan vermektedir. Medyanova XML, SOAP, XMLRPC teknolojilerini efektif bir şekilde kullanarak platformdan bağımsız olarak birçok farklı sistemin kolaylıkla veri alışverişi yapmasını sağlamıştır. Bu bilgi birikimimizi sizler için kullanmaya hazırız.

E-İş (e-business) Dönüşümü:

Şirketler büyüdükçe daha dağınık bir yapıya geçmektedirler, birçok farklı coğrafi alanda bayileri, satış temsilcileri oluşmaktadır, bu değişim sonucu merkezi olarak tasarlanmış bilgi sistemleri yönetim ve denetim açısından yetersiz kalmaktadırlar. Bu tip şirketlere önerimiz hem değişen rekabet koşullarına göre iş süreçlerini (business process) yeniden gözden geçirmeleri hem de bunu yaparken bu süreçleri web tabanlı bir programa taşıyarak, Şirketin coğrafi olarak farklı birimlerinin yaptığı aktivitelerden anında haberdar olmaları ve buna göre karar alma mekanizmalarını geliştirmeleridir.

Medyanova olarak İşinizin / Piyasanızın analizini yaptıktan sonra, işinizin nasıl e-iş modeline göre yeniden yapılandırılabileceği konusunda bir rapor hazırlıyor ve sonrasında eğer üretilen rapor yönetim tarafından benimsenirse uygulama aşamasına geçiyoruz.

Raporlama / Karar Destek Sistemleri:

- Müşterilerinizden hangi segmentin size en yüksek kar sağladığını biliyor musunuz?
- Hangi tip müşteriniz sizi terketse önemsemezsiniz (tabi ki size kar ettirmeyenlerden hatta zarar ettirenlerden bahsediyoruz)?
- Hangi tip müşterinizi elinizde tutmanız gerkiyor?
- Kar sağlamayan müşterileri kar sağlar hale getirmek mümkün mü? Mümkünse ne yapmak gerekli? Bu ve benzeri sorulara kolaylıkla cevap verebilecek raporlama ve karar destek sisteminiz varsa bu bölüm sizin için degil.

Yukarıdaki sorulara zamanında ve etkin bir şekilde cevap veremiyor fakat bunların cevabını merak ediyorsanız, sizin şirketinizin de kolay yönetilebilen akıllı bir Raporlama Sistemine ihtiyacı var demektir.

Medyanova ABD deki müşterileri için yapmış olduğu projelerde geliştirdiği Reporting Tool Application (RTA) ile veritabanı markasından bağımsız, bir replikasyon ile mevcut işleme dayalı veritabanınızdan tablo ve tablolardaki gerekli alanları bir MS SQL Server a aktarıyor ve sonrasında RTA ile Şirketiniz içinde SQL bir programcı veya bir Medyanova elamanı ihtiyaç duydugunuz tüm raporları sizin için üretiyor. RTA ile basit rapor (simple report), drill down rapor, Pivot Table rapor ve istenirse OLAP Cube raporlari üretebiliyor ve tüm bu çıktıları web üzerinden HTML olarak görüntüleyebildiginiz gibi MS Excel e de gönderebiliyor ve sonra MS Excel ortamında çalışabiliyorsunuz. RTA ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.